Questy – rodzinne wyprawy w sercu Polski

Rodzinne rozwiązywanie zagadek, czyli mnóstwo frajdy, ale i walory edukacyjne, to nowa atrakcja dla dzieci i nie tylko, która pojawiła się w okolicach Łodzi. Niemal 40 questów – darmowych gier terenowych skierowanych do wszystkich, którzy marzą, by poczuć się prawdziwym odkrywcą.

Wciąż mało znane województwo łódzkie może poszczycić się nową atrakcją turystyczną, którą w powiatach piotrkowskim, tomaszowskim, radomszczańskim i łódzkim wschodnim zapewniło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Bud-UJ Razem” i Fundacja Mapa Pasji.

38 gier terenowych to setki kilometrów rodzinnych spacerów i rowerowych wycieczek po wsiach, miasteczkach i lasach, tysiące znakomitych zagadek, które wymagają bystrości i uważnego patrzenia, a także miliony wspólnie przeżytych chwil spędzonych na odkrywaniu drogi do skarbu. Fot. 2 Questy - rodzinne wyprawy w sercu Polski

Do zabawy wystarczy ulotka-karta gry, którą można wydrukować ze strony www.questy.org.pl, lub bezpłatna aplikacja „Questy – Wyprawy Odkrywców”. Gry działają codziennie i to od gracza zależy, kiedy rozpocznie swoją przygodę z questami, należy tylko udać się na miejsce startu i podążać za wierszowaną opowieścią. Questy zabierają na wspaniałą wędrówkę w przeszłość, gracze poznają historię odwiedzanych miejscowości, legendy, a także przyrodnicze ciekawostki. Trzeba uważnie przyglądać się mijanym miejscom i co jakiś czas zmierzyć się z zagadką. Odpowiedź nie wymaga wiedzy, a policzenia okien czy dokładnego przeczytania tablicy pamiątkowej, nie sprawi więc problemu dzieciom. Gdy odkrywcy rozwiążą już wszystkie zadania i prawidłowo odczytają wskazówki, czeka na nich nagroda. Na mecie każdego questu ukryty został skarb – wyjątkowa pieczęć przypominająca o wyprawie. Kolekcjonuje się je w specjalnych Paszportach Odkrywcy.

Program „Questy – Wyprawy Odkrywców” liczy już 1000 gier terenowych, zapewniając mądry i aktywny wypoczynek dla dziesiątek tysięcy rodzin, które przemierzają Polskę, szukając questowych skarbów. Gry, które powstały we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Bud-UJ Razem” stawiają przede wszystkim na popularyzację wiedzy historycznej, choć znajdziemy w nich też wiele nawiązań do przyrody. Wiadomości z przeszłości podawane w atrakcyjny i łatwy do zapamiętania sposób mieszają się z informacjami na temat mieszkańców lasu czy napotkanych drzew.

Wycieczka śladem najsłynniejszej polskiej kobiety-szpiega w Trzepnicy, poznawanie zwyczajów nietoperzy w Parzniewicach, przejażdżka rowerowa wokół Pabianic w poszukiwaniu dawnych młynów to tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekają na dzieci i rodziców. Za ukończenie kolejnych gier uczestnicy zdobywają specjalne odznaki, które przyprawią o dumę niejednego poszukiwacza przygód. Wszystkie bezpłatne gry terenowe znaleźć można na stronie www.questy.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *