Badania krwi w domu pacjenta – wygoda i komfort

Regularnie wykonywane badania laboratoryjne krwi to absolutna podstawa profilaktyki szeregu chorób, a także wyraz troski o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Niestety, dla wielu osób poranne pobieranie krwi w stacjonarnym laboratorium stanowi przeszkodę, którą trudno jest im pokonać. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne – od ograniczonej mobilności, poprzez brak czasu, aż po dyskomfort związany z przebywaniem w poczekalni oraz z samą procedurą pobierania krwi. Obecnie jednak pacjenci mogą skorzystać z opcji pobierania krwi do badania laboratoryjnego w domu – szybko, wygodnie i bez zbędnego stresu.

Pobieranie krwi w domu pacjenta – dlaczego warto?

Pobranie krwi do badania u pacjenta w domu to usługa, która zyskuje coraz większą popularność – i nic w tym dziwnego. W większości przypadków jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala na zadbanie o własne zdrowie bez konieczności oczekiwania na swoją kolej w przychodniach. Próbki krwi trafiają do laboratorium, np. laboratorium ALAB: https://www.alab.pl/alab-w-domu. Dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?

  • Przede wszystkim pobranie krwi w domu jest dla pacjentów (zwłaszcza tych najstarszych – seniorów, czy najmłodszych – dzieci*) znacznie mniej stresujące. Wynika to nie tylko z obecności w znajomym, komfortowym dla pacjenta otoczeniu, ale również z maksymalnie indywidualnego podejścia personelu medycznego, który całą swoją uwagę poświęca wyłącznie jednej osobie, od której pobiera krew.
  • Pobranie krwi w domu to oczywiście oszczędność czasu – pacjent nie musi poświęcać kilkudziesięciu minut (a w niektórych wypadkach nawet kilku godzin) na dojazd do laboratorium czy oczekiwanie w kolejce.
  • Opcja badania w domu pozwala ograniczyć ryzyko ewentualnego zakażenia patogenami obecnymi w przestrzeni publicznej. Jest to szczególnie ważne u takich osób, jak seniorzy, kobiety w ciąży, dzieci czy pacjenci onkologiczni i/lub cierpiący na choroby przewlekłe przebiegające z niedoborami odporności.

Pobieranie krwi w domu może być pierwszym krokiem w kierunku pokonania strachu i lęku przed bólem, igłą lub widokiem krwi. Cała procedura przebiegająca w komfortowych i przede wszystkim – znanych pacjentowi warunkach, okazuje się często dobrym sposobem na przełamanie się i wykonywanie regularnych badań kontrolnych krwi.

*pobranie krwi w ramach usługi ALAB w domu jest realizowane u dzieci od 5 r.ż.

Jak zorganizować pobranie krwi do badania z dojazdem do domu?

Zorganizowanie pobierania krwi do badania w domu jest bardzo proste. Pacjent musi wybrać laboratorium, z którego usług chce skorzystać, a także zastanowić się, jakie parametry krwi mają zostać zbadane (np. morfologia, poziom cholesterolu, „próby” wątrobowe i inne). Zamówienie na taką usługę składa się zazwyczaj online lub telefonicznie. To właśnie na tym etapie konieczne jest podanie badań, które chce się wykonać, a także miejsca i czasu realizacji usługi.

Po umówieniu pobrania, w wyznaczonym miejscu i czasie, w domu pacjenta zjawia się wykwalifikowany personel, który przeprowadza niezbędny wywiad, pobiera i zabezpiecza próbki krwi, odpowiada na pytania i wątpliwości pacjenta i – jeśli uwzględniały to wcześniejsze ustalenia – zabiera od pacjenta przygotowane wcześniej próbki kału i/lub moczu. Po wizycie krew czy inne próbki przekazywane są do laboratorium, a wyniki, w większości przypadków, można sprawdzić online.

/Artykuł Sponsorowany/  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *