Marzenie o lataniu pojawia się niezwykle często w głowach naszych dzieci. Spider-Man, Batman...przecież to takie proste?! Jednak nie oszukujmy się – o lataniu nie marzą wyłącznie dzieci! Teraz możecie spełnić marzenia rodzinnie! Byliśmy we Flyspot Warszawa – przeczytajcie naszą opinię!
„Latać może każdy, kiedy mocno wierzy w to” - tak brzmią słowa piosenki zespołu Lady Pank, ale piosenek o lataniu jest całkiem sporo- nasze odczucie po krótkiej wizycie we Flyspot to zdecydowanie „I believe I can fly”. Ale zacznijmy od początku. Pomysł na latanie w naszych głowach tlił się od dawna, tym bardziej, że coraz dostępniejsze są skoki w tandemie z instruktorem. Niestety odwagi i determinacji zdecydowanie zabrakło. Gdy zobaczyliśmy tunel aeorodynamiczny Flyspot myśl była jedna – jak nie teraz to już nigdy! Do Flyspot Warszawa na początek wybraliśmy się bez dzieci. Dlaczego? Jako mało doświadczeni w sportach ekstremalnych, woleliśmy sprawdzić na sobie, czy to aby na pewno bezpieczne i faktycznie dostępne dla dzieciaków. Dziś już wiemy, że kolejną wizytę we Flyspot rozpoczniemy od prezentu dla naszego 8 latka.
Flyspot- tunel aeorodynamiczny – jak to działa?
To najnowocześniejszy tunel aerodynamiczny w Europie pozwala na pełne doznanie przyjemności swobodnego unoszenia się w powietrzu. Nie będziemy tłumaczyć całej technologii Flyspot bo się na tym nie znamy, ani specjalnie nas to nie interesowało. Jednak jeszcze przed wejściem żelbetowa konstrukcja robi wrażenie i pobudza wyobraźnię.
Sam tunel aeorodynamiczny to ok. 4,5 metra średnicy i kilkanaście metrów w górę (drugie tyle w dół, jednak tam znajduje się cała inżynieria). Całość w zamkniętym obiegu powietrza w którym wentylatory dużej mocy wytwarzają jednorodny strumień powietrza o prędkości do 310 km/h! Dla zobrazowania: 12 w skali Beauforta, czyli określanie wiatru jako huraganowego rozpoczyna się od prędkości 117 km/h. Na szczęście w tunelu wszystko jest pod kontrolą. Nad Waszym bezpieczeństwem czuwają non stop minimum 2 osoby – instruktor w komorze lotów i operator tunelu który reguluje siłę wiatru i jest w stanie błyskawicznie zredukować moc tunelu. To właśnie dlatego możecie skupić się wyłącznie na przyjemności latania.
Pierwsze latanie – czy 2 minuty to mało?
Już od wejścia poczujecie luźną atmosferę, dlatego ani przez chwilę nie będziecie czuć się gorzej, od profesjonalistów wykonujących niesamowite akrobacje. Nie będziemy ukrywać - już samo patrzenie na ewolucje w tunelu sprawiało nam wielką frajdę. Naszym instruktorem był Marciń Seń – niesamowicie pozytywnie zakręcona osobowość. Jednak poza pozytywną duszą, cały zespół to niezwykłe kompetencje. Marcin wraz z jego Team Almost, czyli grupą pasjonatów skydivingu i bodyflyingu, będą uczestniczyli w piątych Międzynarodowych Mistrzostwach Spadochronowych w Dubaju.
Każdy nowicjusz przechodzi szkolenie, na którym poznacie najważniejsze zasady bezpieczeństwa i komunikacji z instruktorem (bo przecież w głośnym tunelu sobie nie pogadacie). Przed wejściem założycie specjalny kombinezon, stopery, kask i okulary. Teraz już tylko przejście przez śluzę i czekacie na ławce na Waszą kolej. Cały czas możecie obserwować czas i aktualną prędkość wiatru. No i w końcu przychodzi ten moment, Wasze pierwsze „latanie”. Tego się nie da opisać słowami. Każdy początkujący na deser leci „taxi”- instruktor chwyta Cię za kombinezon i latacie w górę i w dół – niesamowite uczucie!
Zobaczcie urywki jak to może wyglądać, jednak uczucia swobodnego latania są nie do opisania, zarówno od strony profesjonalistów, jak i amatorów – sprawdź koniecznie 1:40:
Pierwsze loty trwają ok. 1:30 minuty! Jednak będą to dla Was jedne z najbardziej ekscytujących 90 sekund w życiu. Półtorej minuty to dwa razy dłużej niż czas swobodnego spadania podczas skoku spadochronowego w tandemie z wysokości 4000 metrów. Każdy lot jest nagrywany przez dwie kamery. Natychmiast po locie możecie podejść do jednego z pomieszczeń i na dużym ekranie zobaczyć swoje postępy, no i oczywiście zgrać materiał na pamiątkę.
Czy to atrakcja dla dzieci?
Rozmawialiśmy z instruktorem i wiemy, że najmłodszymi „amatorami latania” są dzieci od 3 roku życia. Na stronie Flyspot zobaczycie też filmiki z takich lotów. Loty we Flyspot mogą być rodzinną przygodą dzięki pakietom Family Starter. A jak szybko uczą się dzieci? Chyba nie musimy Was przekonywać, że niejeden 7 latek potrafi zawstydzić dorosłego. Z resztą zobaczcie sami na pierwszy lot Gabrysia:
Flyspot Warszawa - ile to kosztuje?
Nie będziemy mówić, że to tania atrakcja. Samo jej wybudowanie kosztowało ponad 23 mln zł. Jednak jak można wycenić spełnienie marzeń? Dzieci latają w niższych cenach – dwa loty kosztują aktualnie 219 pln. Porównajcie te ceny do kolejnych gier kupionych na Xboxa czy prezentów na komunię i już nie wydaje się drogo, a doświadczenie i wspomnienia BEZCENNE. Pakiet rodzinny, dla 2 os. dorosłych i 1 dziecka to 699 pln za 6 lotów. Szukajcie też ofert specjalnych. Jeśli tylko możecie sobie na to pozwolić, gwarantujemy -w 100 % warto, choćby miałoby to być Wasze „once in a lifetime”. Podejrzewam jednak, że wielu z Was złapie przysłowiowego bakcyla i to będzie początek fascynującej przygody z lataniem.
Godziny otwarcia Flyspot Warszawa
- Codziennie: od 8:30 do 24:00
- Recepcja czynna codziennie od 08:00 do 22:00
Mapa dojazdu Flyspot Warszawa
Sprawdźcie także: