MUZEUM DOMKÓW LALEK, GIER I ZABAWEK to warszawska placówka wielokrotnie wyróżniana i nagradzana za swoją działalność edukacyjną i kulturalną. W siedzibie przy ul. Podwale 15 eksponowane są cztery wystawy stałe; "W świecie dawnych domków dla lalek", "Zabawki sakralne", "Lalki Świata" oraz "Gry i Zabawki polskie XX w."

Sprawdź koniecznie:

Zbiory zgromadzone w tym niezwykłym muzeum zbiory obejmują ponad 100 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. W skład tych imponujących zbiorów wchodzi też unikatowa kolekcja zabawek sakralnych. Wszystkie te eksponaty to dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów w każdym z nich. Co najlepsze, każdy z nich ma za sobą niezliczoną ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś. Warto więc niech przypomnieć sobie o tym, jak kiedyś prezentowały się zabawki!




Wizyta w Muzeum Doków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie to zachwyt, zaduma i wspaniała inspiracja do własnej twórczości. To także nostalgiczna wyprawa w przeszłość dla dzieci w wieku od 5 do 105 lat. Dziecko wewnątrz nas może zawsze o sobie dać znać! Gwarantujemy wam, że doskonale będą się tu bawić zarówno dorośli, dzieci... ale i seniorzy, którzy przypomną sobie o czasach zabawy w dzieciństwie! Koniecznie więc zajrzyjcie do tego niezwykłego muzeum, łączącego w sobie pokazywanie zabawy na przestrzeni lat!
Warto też wspomnieć o tym, że na miejscu są też organizowane są też liczne wystawy czasowe, które warto zobaczyć będąc tu na miejscu! Być może dowiecie się czegoś więcej o starych zabawkach? Właśnie dlatego, warto zastanowić się nad wizytą w tym miejscu!Godziny otwarcia Muzeum Doków Lalek, Gier i Zabawek - Warszawa
Muzeum Doków Lalek, Gier i Zabawek jest czynne w następujących dniach i godzinach:- codziennie - 9:00-19:00
Sprawdź również nasz artykuł: Warszawa - najlepsze atrakcje dla dzieci
Lokalizacja Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek Warszawa
Aktualna nazwa i siedziba placówki to: Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek Oddział Główny Muzeum Rynek Starego Miasta ul. Podwale 15 (wejście przez bramę z napisem FRYDERYK)Sprawdź także nasz artykuł o Pałacu Kultury i Nauki:
Pałac Kultury i Nauki Warszawa- taras widokowy i inne atrakcje