Jedna z najpopularniejszych gier w historii szturmem zdobywa nowe rynki. Pokemon GO jest już oficjalnie dostępne dla użytkowników z Polski.
Pokemon GO to fenomen trudny do określenia. W bardzo krótkim czasie po premierze gra stała się ogromnym hitem, grać w nią zaczęły setki tysięcy ludzi, którzy często są nią tak zajęci, że nie zwracają uwagi na otaczający ich świat. Popularność gry przerosła oczekiwania twórców, przez co serwery były przeciążone i użytkownicy doświadczali wielu komplikacji. W Polsce gra była do tej pory niedostępna, więc gracze pobierali ją z nieoficjalnych źródeł, a te były często zawodne. Teraz prawdopodobnie te problemy się skończą. Twórcom gry przyświecała idea, by wyciągnąć siedzących przed komputerami w domu na zewnątrz i zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Być może kluczem do sukcesu jest w tym wypadku prostota, gra nie jest bowiem skomplikowana.
Zasady Pokemon Go - o co chodzi? Jak grać?
Znane z kreskówek i wcześniejszych serii gier na konsole Pokemony powracają tym razem w innej formie. Gra przeznaczona jest na urządzenia przenośne z systemem Android oraz iPhone’y. Można ją pobrać z oficjalnych sklepów internetowych tych marek. Tak jak w poprzednich odsłonach, gracz musi złapać sympatyczne stworki, które potem może trenować i wystawiać do walki. Żeby je jednak złapać, trzeba w tym wypadku przemierzać nie wirtualną przestrzeń, a rzeczywistą. W telefonach wykorzystujących kamery na świat realny nakładane są dodatkowe obrazy, zaznaczane są specjalne miejsca – PokeStopy i kreowane modele Pokemonów. Aby je znaleźć, trzeba więc się nachodzić, a gdy dojdziemy już do wyznaczonego miejsca i na ekranach naszych urządzeń pojawi się któryś ze stworków, trzeba wystrzelić (tylko wirtualnie) Pokeballa, czyli kulę-pułapkę. Po osiągnięciu pewnego poziomu, można swoje Pokemony wystawiać do walki z Pokemonami innych użytkowników, wchodzić w sojusze, wymieniać się i handlować. Gra może więc być też dobrym pomysłem na rodzinne spędzanie czasu, zwłaszcza że zasiedziałe przed komputerami dzieci mogą podobne emocje przeżywać na świeżym powietrzu i zmusza je to do ruchu. Odwiedzane podczas gry PokeStopy to często miejsca w okolicy warte uwagi, np. znane zabytki, więc mimowolnie można też pozwiedzać.
Konieczność ciągłego wpatrywania się w ekran podczas gry doprowadziła już do wielu zabawnych, a czasem też niebezpiecznych sytuacji na całym świecie, dlatego radzimy zachować ostrożność i nie zapominać, że świat wirtualny to jednak nie świat rzeczywisty. Przy dobrej zabawie nie traćcie głowy.