Na pewno kiedyś odwiedziliście ogrody zoologiczne - to przecież jedna z najlepszych atrakcji dla najmłodszych! Dziś jednak omówimy całkowicie inne, wręcz nie spotykanie ZOO - jedyne w swoim rodzaju. Mieszkające w nim zwierzęta wprawdzie nie wydają odgłosów, ani nie biegają, ale wyglądają równie pięknie jak prawdziwe. Sprawdźcie więc czym jest Wełniane ZOO w Cieszynie!
Cieszyn to naprawdę maleńka miejscowość położona niedaleko Koszalina. Można zobaczyć w niej zabytkowy dworek z parkiem z drugiej połowy XIX wieku, a także ruiny XIV-wiecznego kościoła gotyckiego. To świetna okazja na poznanie historii tego miejsca... ale największą atrakcją z całą pewnością jest tu niezwykłe Wełniane ZOO stworzone przez panią Ludmiłę Majkowską. W ogrodzie przy jej domu można zobaczyć modele różnych zwierząt wykonane przez nią... własnoręcznie z wełny. Te niecodzienne "eksponaty" są kolorowe i sprawiają wrażenie bajkowych - to trzeba zobaczyć na własne oczy! Niech zdjęcie poniżej posłuży za doskonałą przystawkę przed głównym daniem!
(zdjęcia pochodzą ze strony mrowkojad.wordpress.com)
Atrakcje Wełniane ZOO Cieszyn
Historia tego ZOO jest niezwykle ciekawa! Pierwszymi mieszkańcami stały się dwa łabędzie wykonane z białej wełny. Podobno pani Ludmiła wpadła na pomysł stworzenia ich któregoś dnia podczas karmienia ptaków za wsią (na położonym w Cieszynie Jeziorze Parnickim znajduje się rezerwat łabędzia niemego). Potem powstał jeleń z brązowej wełny, a po nim kolejne zwierzęta. Obecnie jest ich tu już ponad 30, a wśród nich bociany, tygrys, flamingi, kangur, koala, panda, wielbłąd, struś i wiele innych. Jest tu także słoń, który powstawał aż 3 dni i mierząca 3 metry wysokości żyrafa. Dzieciom do gustu przypada także kolorowy krokodyl z przerażającymi zębami. A kolekcja ma się jeszcze powiększyć, więc zalecamy regularne odwiedzanie tego miejsca!
Precyzja wykonania tych modeli nie jest dziełem przypadku! Pani Ludmiła anatomię zwierząt poznała podobno doskonale pracując przez wiele lat w miejscowym PGRze. Czasem posiłkuje się też książkami lub filmami, tak aby rezultat był absolutnie zjawiskowy. Wszystkie dzieci i ich rodzice są tu mile widziani, a pani Ludmiła chętnie opowiada o swoich dziełach sztuki. Co ciekawe, przy ich wyrobie czasem wykorzystywane są… surówce wtórne, takie jak gąbka ze starej wersalki czy styropian. W ten sposób promuje się więc postawę ekologiczną - tak więc taka wycieczka jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie! Koniecznie zajrzyjcie do niewielkiego Cieszyna!
Ceny biletów Wełniane ZOO Cieszyn
Wełniane zwierzęta w przydomowym ogrodzie pani Ludmiły Majkowskiej można oglądać za darmo.
Lokalizacja Wełniane ZOO Cieszyn
Poniżej znajdziecie mapę z dokładną lokalizacją Wełnianego ZOO w Cieszynie.Koniecznie sprawdź też nasz artykuł: